Як відключити сплячий режим у Windows 10

Windows 10 logo.

Щоб вимкнути сплячий режим і видалити файл hyberfil.sys, відкрийте вікно командного рядка з правами адміністратора та виконайте команду «powercfg -h off». Ви також можете вимкнути сплячий режим у «Параметрах електроживлення», але файл hyberfil.sys продовжуватиме займати місце для зберігання.

Ви можете вирішити певні проблеми, пов’язані з драйверами, а такожзвільніть місце для зберіганняшляхом відключеннясплячкана ПК з Windows 10. Вимкнути сплячий режим можна легко в командному рядку або в параметрах живлення, і ми покажемо вам, як це зробити.

Що таке сплячий режим у Windows 10?

Сплячий режим — це енергозберігаючий стан, коли комп’ютер вивантажує ваші наразі відкриті програми та документи в локальний файл, дозволяючи вам відновити свою діяльність після повторного ввімкнення комп’ютера.

По суті, коли ви активуєте сплячий режим, ваш ПК зберігає всі дані про поточний стан ПК у файлі (файл називаєтьсяhyberfil.sys), а потім вимкне ПК. Пізніше, коли ви знову ввімкнете комп’ютер, він завантажить цей файл і дозволить вам продовжити роботу з того місця, де ви її залишили. Таким чином сплячий режим економить ваш час, який ви витратили б на відкриття кожного документа чи програми вручну.

Однак зауважте, що режим глибокого сну корисний лише в тому випадку, якщо ви думаєте, що будете знаходитися далеко від комп’ютера протягом тривалого часу.Режим сну працює кращеякщо ви просто залишаєте машину без нагляду на короткий період часу. Це тому, що сплячий режим швидше вмикає комп’ютер і не використовує кілька гігабайт локальної пам’яті, як сплячий режим.

Навіщо відключати сплячий режим у Windows 10?

Однією з причин вимкнення сплячого режиму є те, що ви хочете повернути місце для зберігання, яке використовується файлом сплячого режиму. Цей файл може зайняти кілька гігабайт пам’яті, і вимкнення цієї функції допоможе повернути цей простір. Зауважте, що ви повинні використати наведений нижче метод командного рядка, щоб позбутися файлу сплячого режиму, оскільки метод графічних налаштувань не видаляє цей файл — він лише вимикає функцію сплячого режиму.

Ще одна причина вимкнути сплячий режим полягає в тому, що ви можетеє певна проблема з драйвером. Деякі драйвери погано працюють із сплячим режимом, що спричиняє різні проблеми на вашому ПК. Вимкнення сплячого режиму може вирішити ці проблеми.

Як вимкнути сплячий режим у Windows 10

Існує два способи відключити сплячий режим у Windows 10:за допомогою командного рядкаметод, який вимикає функцію та видаляє файл hiberfil.sys, і графічний метод, який лише вимикає функцію.

Використання командного рядка

Запустіть вікно командного рядказ правами адміністратора на вашому ПК. Зробіть це за допомогоюклацання правою кнопкою мишізначок меню «Пуск» і виберіть «Командний рядок (адміністратор)».

Select "Command Prompt (Admin)." in the menu.

У запиті «Контроль облікових записів користувачів» виберіть «Так».

У вікні командного рядка введіть таку команду та натисніть Enter:

powercfg -h вимкнено

Enter a command to turn off hibernation.

Командний рядок не відображатиме повідомлення про підтвердження, але сплячий режим тепер вимкнено, а пов’язаний файл видалено.

Якщо в майбутньому ви захочете знову ввімкнути сплячий режим, введіть таку команду в командному рядку:

powercfg.exe /сплячий режим увімкнено

Використання параметрів живлення

Якщо ви віддаєте перевагу використанню графічного інтерфейсу для вимкнення сплячого режиму (не проти залишити hiberfil.sys у сховищі), ви можете зробити це, клацнувши правою кнопкою миші значок меню «Пуск» і вибравши «Параметри живлення".

Select "Power Options" in the menu.

На сторінці «Живлення та режим сну» на правій бічній панелі виберіть «Додаткові параметри живлення».

Choose "Additional Power Settings" on the right.

У вікні «Параметри живлення» на лівій бічній панелі натисніть «Вибрати, що роблять кнопки живлення».

Select "Choose What the Power Buttons Do" on the left.

Виберіть опцію «Змінити налаштування, які наразі недоступні». Це гарантує, що ви можете скасувати вибір опції сплячого режиму.

Переконайтеся, що на тій самій сторінці в усіх спадних меню не вибрано «Hibernate». Потім у розділі «Параметри вимкнення» зніміть прапорець «Гібернація».

Збережіть налаштування, вибравши «Зберегти зміни» внизу.

Turn off hibernation and select "Save Changes."

Тепер біля активного плану живлення виберіть «Змінити налаштування плану». (Ваш активний план позначено перемикачем із прапорцем.)

Select "Change Plan Settings."

На сторінці, що відкриється, виберіть «Змінити додаткові параметри живлення».

Choose "Change Advanced Power Settings."

Ви побачите вікно «Параметри живлення». Тут розгорніть Sleep > Hibernate After. У обох меню «Від батареї» та «Від мережі» введіть0. Це змусить ці меню казати «Ніколи» (що означає ніколи не використовувати сплячий режим).

Потім збережіть зміни, вибравши «Застосувати», а потім «ОК» внизу.

Disable hibernation and select "Apply" and "OK."

Ось і все, ваш комп’ютер більше не переходитиме в сплячий режим. Поки ви оптимізуєте свій ПК з Windows 10, розглядайтевідключення швидкого запускутеж.

Оригінальна стаття